Що робити, якщо бойлер погано гріє воду

В наш час "довіряти" центральному опаленню стало ознакою поганого тону. Мати гарячу воду в будь-який час року вдень і вночі – нормальне бажання кожної людини. Забезпечити ці потреби цілком під силу бойлеру – електричному нагрівачу води.

Що собою представляє стандартний бойлер? Перш за все, це бак, форма, розмір і обсяг якого можуть бути абсолютно різними. Обсяг баку може становити від 30 до 300 літрів – все залежить від ваших уподобань. Розташування – на стіні (горизонтально або вертикально), форма – зазвичай у вигляді циліндру (також зустрічаються «квадратні» моделі).

Всередину бойлеру надходить холодна вода, яка нагрівається від мережі спеціальними ТЕНами. Теплоізолююча оболонка підтримує воду в підігрітому стані, температура задається користувачем. Існують моделі з "мокрим" ТЕНом (нагрівач контактує з водою) і "сухим" ТЕНом. В останньому випадку зменшується ймовірність проблем з нагріванням, пов'язана з корозією нагрівального елементу.

Чим дорожче пристрій, тим надійніша та ефективніша його робота. Однак, навіть в дорогих моделях рано чи пізно виникають несправності, в результаті чого бойлер починає функціонувати з перебоями. Усунути такі поломки можуть фахівці сервісного центру з обслуговування та ремонту побутової техніки.

бойлер погано гріє воду

Бойлер погано гріє воду – основні ознаки несправності.

Що мається на увазі? Фахівці розрізняють три основні варіанти, за яких температура води на виході бойлера не влаштовує користувача:

  • котел не прогріває воду, хоча лампочка робочого стану горить;
  • лампочка не загоряється і водонагрівач не гріє воду;
  • котел не прогріває воду до максимуму.

Способи усунення несправності для кожного випадку свої, однак, ми не рекомендуємо намагатися впоратися з проблемою самостійно. По-перше, ви втратите гарантію на пристрій, по-друге, велика ймовірність того, що проблеми посиляться.

бойлер не гріє воду

Водонагрівач не гріє воду, що робити?

У більшості випадків проблеми пов'язані з несправністю і дефектами двох основних елементів – ТЕНу або термостату. Відповідно, необхідно вжити таких заходів:

  1. Якщо лампочка горить, але бойлер не гріє нормально, швидше за все, потрібна повна заміна ТЕНу. Через жорстку воду металеві частини нагрівача швидко приходять в непридатність, в результаті чого втрачається ефективність нагріву.
  2. Вам може допомогти також професійне очищення бойлера, яка полягає в усуненні вапняних відкладень спеціальними засобами та інструментами. Виконати очищення самостійно можна, але складно (ви цілком можете пошкодити сам елемент).
  3. Якщо вода не прогрівається до максимальної температури, при цьому всі зовнішні ознаки нормального функціонування є, може знадобитися заміна термостату. Цей елемент вимірює температуру води та відключає нагрівальні елементи при досягненні максимуму.

Водонагрівач погано гріє воду, що робити?

Насправді проблеми з сучасними бойлерами досить рідко зустрічаються на практиці. Ці пристрої мають достатній рівень захисту від зовнішніх факторів: жорсткої води, перепадів напруги і так далі. У той же час ми прекрасно розуміємо, що якісний водонагрівач відомого бренду коштує досить дорого (як і його обслуговування).

Широко поширені моделі доступного сегменту недорогі, однак після гарантійного терміну вони досить часто вимагають регламентного обслуговування. Якщо ваш бойлер став погано гріти воду, варто звернутися до фахівців сервісного центру. Вони швидко з'ясують причину несправності й гарантовано її усунуть.Замовити дзвінок!

  • +38
  • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
    ×