Іржава вода з бойлера – причини і що з цим робити?

Сьогодні, щоб забезпечити квартиру або приватний будинок гарячим водопостачанням, господарі часто відмовляються від центральних систем подачі води та встановлюють бойлери різних марок і обсягу. Це сучасні прилади, що працюють від електромережі, і здатні за невеликий період часу (1-2 години) нагріти воду до 50-60 градусів. Цього цілком достатньо для господарсько-побутових потреб. В цій статті ми розповімо, чому іржавіє вода, чи потрібне при цьому очищення бойлеру та що робити в разі виявлення подібної проблеми.

Чому з бойлера тече іржава вода?

Як в бойлер потрапляє та нагрівається вода: принцип роботи пристрою

Бойлери приєднуються за допомогою окремого шлангу до центральної труби подачі холодної води. Звідти рідина надходить в нагрівальний бак пристрою. Підігрів відбувається за рахунок електроенергії і, зазвичай, починається автоматично. Енергія спрямовується до нагрівального елементу (ТЕНу), розташованого всередині баку. Далі тепло від ТЕНу передається рідині.

При включенні на корпусі бойлера загоряється світловий індикатор, який вказує на процес нагрівання води. Коли нагрівання завершено, індикатор автоматично відключається. Температуру нагрівання можна відрегулювати заздалегідь, встановивши потрібні параметри вручну.

З бойлера йде іржава вода.

Чому з бойлера тече іржава вода: причини

Ви помітили, що з бойлера тече іржава вода? Ось короткий огляд поширених причин цього явища:

  • Наявність осередка корозії у водопровідних трубах. Зазвичай це спостерігається в будівлях, що належать старому житловому фонду, де не проводилася заміна металевого водопроводу на більш сучасні пластикові труби. Поржавіти може як труба центральної системи водопостачання, так і та, що підходить до стояка або квартири.
  • Поява осередків корозії на нагрівальному баку бойлера. Для виробництва ємностей використовують сталь різних марок. Однак з метою здешевлення побутової техніки деякі виробники вибирають недорогий і недовговічний метал, схильний окислюватися й іржавіти під впливом хімічних елементів, що містяться у воді.
  • На нагрівальному елементі (ТЕНі) утворився накип. Зазвичай це також викликано недостатнім очищенням водопровідної води, де містяться частинки заліза, калію, марганцю та інші добавки, що негативно впливають на побутову техніку та здоров'я людей. При такій проблемі бойлер погано гріє воду, а також витрачає більше електроенергії для роботи.

Іржава вода з бойлера - що робити?

Що робити, якщо з бойлера тече іржава вода?

Ось кілька простих кроків, що дозволяють встановити причину появи іржавої води з кранів:

  • Якщо бура рідина тече одночасно з кранів з гарячою та холодною водою, шукайте причину в водопровідній системі. Можна запросити сантехніка для виявлення проблемного місця у водопроводі, поговорити з сусідами про колективну заміні труб і т.п.
  • Відключивши прилад від електромережі і спустивши з нього залишки води, ви можете власноруч відкрити кришку, дотримуючись інструкції виробника, і провести огляд бойлера зсередини. Корозію на внутрішній поверхні баку помітно неозброєним оком. Саме вона і є причиною появи іржавої гарячої води. Зазвичай заміну баків не проводять, так як це технічно й економічно недоцільно. Вихід –замінити бойлер і встановити хороший фільтр на вхідній трубі.
  • Якщо після проведення огляду бойлеру ви помітили, що на ТЕНі утворився накип, твердий білястий осад або щільний наліт, приладу потрібна негайне очищення. Це одна з найпопулярніших причин звернення в наш сервіс. В ході професійного очищення нагрівальний елемент акуратно очищається від накипу. В результаті ви повернете працездатність своєму бойлеру, витративши мінімум сил і часу, а також забезпечите свій будинок чистою гарячою водою. Якщо знехтувати своєчасним очищенням, через 2-3 місяці пристрій може вийти з ладу. І тоді доведеться витрачати гроші на покупку нового бойлера.

Ми усунемо проблему іржавої води в бойлері!

Хочете провести діагностику свого бойлеру та позбутися іржавої води? Зверніться в Servis044 за контактними телефонами або залиште заявку на сайті, скориставшись електронною формою зв'язку. Виконаємо ремонт будь-якої складності з гарантією в короткі терміни, надамо детальну консультацію щодо подальшої експлуатації пристроїв різних марок.Замовити дзвінок!

  • +38
  • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
    ×