Як провести очищення кондиціонеру в домашніх умовах?

Кліматична техніка за час своєї експлуатації переганяє величезну кількість повітря, в якому містяться бактерії і спори грибків, пил, пух і шерсть домашніх тварин. За рахунок наявності в кондиціонері фільтруючих елементів це все збирається з повітря і не потрапляє в наш організм. Залежно від конструкції пристрою, його потужності та тривалості експлуатації, очищення кондиціонеру слід виконувати з різною періодичністю. Далі в статті ми більш детально розповімо про те, як виконати очищення кліматичного обладнання в домашніх умовах.

як самому почистити кондиціонер

Коли потрібне очищення кондиціонеру – ознаки забруднення.

Накопичення забруднень безпосередньо впливає на якість роботи кліматичної техніки та основні експлуатаційні характеристики. Також, це впливає безпосередньо на ваше здоров'я. Те, що кондиціонер потребує очищення можна визначити за кількома ознаками.

 1. Неприємний запах відразу після того, як запущена спліт-система – вірна ознака того, що на решітці нагрівача утворився бруд або є нагальні проблеми з дренажем.
 2. Більша витрата електрики та менша потужність свідчить про те, що всередині обладнання накопичився бруд.
 3. При роботі спліт-системи чутно гул і потріскування – може бути пов'язано з тим, що забита сітка або турбіна.
 4. «Хлюпання» або «булькання» – погано працює дренаж або є втрати холодоагенту.
 5. Протікання конденсату.

Після того, як була помічена хоч одна з цих ознак забруднення кондиціонера слід звернутися до майстрів або самостійно виконати очищення кліматичного обладнання.

Читайте також: Поломки кондиціонеру: типи, причини та рекомендації щодо використання.

самостійна чистка кондиціонера

Очищення фільтру кондиціонеру

Перед тим, як проводити будь-якого роду роботи, потрібно повністю відключити кліматичну систему від електромережі. Для ефективності очищення фільтруючих елементів у внутрішньому блоці спліт-системи потрібно дотримуватися певної послідовності дій.

 1. Витягти фільтруючий елемент – він може бути барабанним або пласким. Для цього необхідно підчепити кришку спліт-системи та потягнути фільтри злегка на себе. Навколо кондиціонеру слід постелити поліетиленову плівку або папір для захисту від великої кількості пилу.
 2. Очистити сухий фільтр від пилу та різного роду забруднень за допомогою пилососа або щітки. Промити його в холодній воді, без використання миючих засобів. Дочекатися поки фільтр висохне природним чином.
 3. Встановити фільтр на місце й підключити кондиціонер до електромережі.

Більше 8 разів промивати один фільтруючий елемент фахівці не рекомендують, так як це може позначитись на його пропускних можливостях.

чистка кондиціонера в домашніх умовах

Очищення внутрішнього блоку кондиціонеру

У домашніх умовах можна з легкістю очистити теплообмінник-випарник від пилу, який скупчився всередині пристрою. Це основна частина кліматичної системи. Зовні вона виглядає як конструкція, зібрана з трубок, в яких випаровується фреон і безпосередньо охолоджується випарник. Для ефективного очищення необхідно:

 • Відключити кліматичну систему.
 • Зняти захисну решітку.
 • Очистити теплообмінник і простір між трубками від пилу.
 • Зібрати пристрій в зворотньому порядку.

Якщо на поверхні теплообмінника помітні сліди корозії, то необхідно звернутися в сервісний центр, щоб запобігти витоку фреону.

За рахунок своєчасного та ретельного проведення таких нескладних процедур можна відстрочити ремонт кондиціонеру й зробити так, щоб він прослужив набагато довше. Потрібно пам'ятати, що очищати кліматичне обладнання слід регулярно і акуратно. Це цілком можна зробити в домашніх умовах.Замовити дзвінок!

 • +38
 • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
  ×