Як вибрати бойлер?

Хочете забезпечити себе та свою родину гарячою водою? На думку мешканців багатоквартирних будинків, що здавна користуються системами централізованого гарячого водопостачання, вони давно зжили себе. Адже платити за так звану «гарячу», а на практиці ледве теплу воду доводиться астрономічну суму.

Для власників квартир є просте, витончене рішення – встановлення бойлеру або водонагрівача. Такі прилади розрізняються за своєю потужністю, продуктивністю (кількості літрів води, що нагрівається за період часу), максимальному робочому об'єму та іншими параметрами. Розглянемо докладніше популярні типи пристроїв.

Якими бувають бойлери та водонагрівачі?

Види бойлерів і їх особливості

Залежно від типу роботи та споживання природних ресурсів водонагрівачі діляться на два класи. Одні працюють від електромережі, інші від газу. За типом дії прилади бувають проточними та накопичувальними. У першому випадку обсяг гарячої води необмежений: пристрій кріпиться безпосередньо до крану й нагрів відбувається практично моментально. У другому випадку вода спочатку набирається в спеціальний бак, а потім нагрівається за допомогою спеціального елементу ТЕНу.

А тепер коротко розглянемо типи бойлерів і їх особливості.

Проточні електричні водонагрівачі

Компактні, прості в застосуванні. Нагрівають воду миттєво, але їх обсяг невеликий, його вистачить на миття посуду або умивання, але для прання або набору ванни води недостатньо.

Накопичувальні електричні водонагрівачі

Зручні, практичні. Вимагають наявності вільного місця для розміщення через громіздкий бак. Нагрівання води займає певний час (в середньому 1-2 години).

Накопичувальні газові водонагрівачі

Їх пристрій і принцип дії схожі на накопичувальні електричні моделі. Але замість електроенергії для нагріву ТЕНу використовується природний газ.

Проточні газові водонагрівачі

В народі називаються колонками. Нагрівають воду миттєво, їх обсяг необмежений. Вимагають вільного місця, спеціальної розводки газових труб і наявності дозвільних документів.

Як вибрати бойлер і на що звернути увагу при виборі водонагрівача

Що врахувати при виборі бойлера?

Хочете придбати бойлер для квартири? Не варто вибирати пристрій тільки за ціною або торговою маркою. Спробуйте провести комплексний аналіз, оцінивши:

 • Габаритні розміри та можливе місце розміщення побутової техніки (електричні можна встановлювати як у ванній, так і на кухні, газові зазвичай кріплять на кухні, неподалік від газопроводу).
 • Число точок підключення (кількість кранів гарячого водопостачання в квартирі).
 • Середні показники споживання ресурсів (чим нижче, тим краще для вас, оскільки це впливає на щомісячну комунальну оплату). Оптимальна потужність електричних моделей лежить в межах 1,5-2,0 кВт.
 • Необхідність додаткових монтажних робіт. Щоб поставити електричний водонагрівач, не потрібно оформляти спеціального дозволу, як на газовий прилад. Прокладати додаткові труби також не доведеться.
 • Швидкість нагріву та максимальний обсяг води. Розміри баку або продуктивність проточної моделі визначаються індивідуально. Це залежить від кількості людей, що проживають в квартирі. Для довідки: родині з 1-2 чоловік потрібен бак від 50 до 80 літрів.
 • Тип нагрівального елементу («мокрий» - відкритий, або «сухий», що не контактує з водою).
 • Наявність додаткових функцій (терморегулятор, теплоізоляція баку для запобігання втрат енергії і т.д.). Сюди ж відноситься можливість роботи електричних моделей по двозонному тарифу: нагрів води в нічний час обійдеться вдвічі дешевше.

Бойлер для квартири - особливості установки будинку

На що звернути увагу перед покупкою водонагрівача?

Перед тим, як купувати та встановлювати бойлер в квартирі, проведіть огляд труб газопостачання та електричної проводки в своїх оселях. Пам'ятайте, що підключення бойлеру на газу вимагає отримання дозволу від газової служби. Враховуйте, що електричні моделі створюють певне навантаження на електромережу. Якщо у вас в будинку безліч побутової техніки (комп'ютер, телевізор, пральна машина, духова шафа) і майже вся вона працює одночасно, то стара проводка може просто не витримати занадто потужного водонагрівача.Замовити дзвінок!

 • +38
 • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
  ×