Кондиціонер дме теплим повітрям і не холодить: причини та способи усунення

Кондиціонер – популярний вид кліматичної техніки, який є практично в кожному будинку. Незважаючи на те, що більшість моделей комплектуються функцією обігріву, багато користувачів використовують його лише влітку. Охолодження приміщень як і раніше залишається головним призначенням кондиціонерів. Але навіть при рідкісному використанні вони можуть виходити з ладу або починати працювати з перебоями. Частою несправністю навіть дорогих моделей є відсутність холоду при справній роботі всієї системи. Але не потрібно відразу впадати у відчай, замовляти ремонт кондиціонеру або замислюватися про покупку нового пристрою, цю проблему легко вирішити.

Як визначити, що кондиціонер не холодить?

Перед тим, як звернутися в сервісний центр або спробувати усунути проблему самому, зверніть увагу на специфіку роботи кондиціонерів. Їм для охолодження приміщення потрібен час. Але є деякі чинники, що впливають на швидкість процедури:

 1. Кондиціонер підбирається з урахуванням площі приміщення: малопотужні моделі не здатні якісно охолодити велику кімнату.
 2. На якість охолодження впливає вентиляція, відкриті вікна і двері – потрапляння повітря з вулиці або сусідніх кімнат повинно бути мінімальним.
 3. Повітря всередині приміщення повинно добре циркулювати – штори, жалюзі та меблі уповільнюють охолодження.

Якщо перераховані вище фактори не допомагають, виміряйте температуру градусником. Для цього його потрібно піднести до воздухозабірной решітки – це дозволить зафіксувати показники вхідного повітря. Щоб виміряти температуру на виході, засуньте градусник злегка всередину через жалюзі. Справний кондиціонер повинен давати стабільні показники в межах 7-15 градусів за Цельсієм.

Чому кондиціонер не охолоджує кімнату і дме теплом?

Насправді причин, через які може виникати така проблема багато. Одні легко виправити, а інші потребують допомоги майстра. Серед тих, що часто зустрічаються, можна виділити:

 • невірно встановлена ​​температура в налаштуваннях – холодить погано;
 • обраний режим вентилятора – кондиціонер працює, але не охолоджує;
 • включений режим обігріву – дме тепле повітря;
 • внутрішні фільтри засмічені – довго охолоджується приміщення;
 • радіатор зовнішнього блоку засмічений – компресор не працює, а охолодження відбувається повільно;
 • напруга мережі нижче рекомендованого рівня – дме тепле повітря.

Ці проблеми можна усунути шляхом налаштування спліт-системи, зміни режимів і повного очищення робочих вузлів від пилу. Експерти рекомендують чистити пристрій і проводити заправку кондиціонера не рідше 1 разу на сезон, незалежно від частоти використання системи.

Способи усунення проблеми

Якщо з базовими проблемами можна легко впоратися самому, без звернення до фахівця – то з більш глобальними несправностями потрібно боротися професійно. Є ряд причин через які кондиціонер може почати дути теплим повітрям і перестати холодити.

Читайте також: Кондиціонер вимикається. (Наступна стаття)

Фреон нижче норми

Найчастіше така проблема виникає після зими, коли кондиціонер використовується нечасто. Виявити несправність можна при запуску – техніка працюватиме стабільно, але охолоджуватиме погано. Усунути проблему можна шляхом дозаправки.

Витік холодоагенту

Головним симптомом такої проблеми є відсутність охолодження при стабільній роботі обладнання. Несправність виникає з часом, коли заводські шви починають зношуватися. Спочатку фреон витікає невеликими дозами, призводячи до різкого переходу компресора в режим "відпочинок". Далі в процесі випаровування речовини система починає дути теплим повітрям. Проблема вирішується шляхом герметизації швів і повторної заправки обладнання фреоном.

Несправність компресора

Відразу після включення компресор може працювати деякий час і відключатися. При цьому з системи дме тепле повітря. Це стається через поломку деталі або її заклинювання. Вирішується проблема шляхом ремонту компресора кондиціонеру, який виконує одну з основних функцій – стискає фреон і змушує його циркулювати всередині системи. В деяких випадках полагодити деталь не вдасться. Тоді потрібна буде повна заміна цієї запчастини.

Кондиціонер дме теплим повітрям і не охолоджує кімнату – поширена проблема, яка підлягає вирішенню. Якщо ви не можете самостійно полагодити обладнання, зверніться в сервісний центр або викличте майстра додому.Замовити дзвінок!

 • +38
 • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
  ×