Вимикається кондиціонер: причини та способи усунення

Кондиціонер – кліматичне обладнання, яке дозволяє підтримувати комфортну температуру в приміщенні в режимі 24/7. Багато моделей обладнані не тільки можливістю охолодження, але й обігрівом. Завдяки цьому навіть в холодні пори року у вас вдома або в офісі буде тепло. Але під час експлуатації потрібно враховувати той факт, що така техніка може ламатися. Однією з найпоширеніших проблем є незалежне відключення кондиціонеру. У цій статті ми розповімо потрібен вам ремонт кондиціонера або можна виправити проблему самостійно.

Чому кондиціонер відключається автоматично?

Більшість кондиціонерів обладнані автоматичним режимом відключення. Як тільки в приміщенні температура досягає заданого параметра, система відключається. При цьому в режимі охолодження компресор і вентилятор зовнішнього блоку теж не працюють. Активним повинен залишатися тільки внутрішній вентилятор. У режимі обігріву відключається і він.

За цими ознаками можна визначити, що техніка перейшла в режим очікування і незабаром знову включиться. Як тільки в кімнаті температура стає нижче необхідної, він знову починає працювати. Таким чином виробник продовжує термін служби свого обладнання, а також дає можливість споживачеві економити електроенергію.

Чому кліматичне обладнання саме по собі вимикається?

Сучасні моделі комплектуються захистом, який перешкоджає виникненню серйозних поломок. Якщо при включенні кондиціонеру його запуск відбувся некоректно або були виявлені збої, система автоматично відключається. Також техніка може працювати деякий час, а після – самостійно вимикатися. Така поведінка виникає з ряду факторів і потребує своєчасного виправлення.

Читайте також: Кондиціонер дме теплим повітрям і не холодить

Зовнішні чинники

Часто причиною такої поведінки стають зовнішні фактори. Вилка дротів може бути нещільно вставлена ​​в розетку, що призведе до періодичного відключення. Також проблема може виникати через окислення дротів. Під час роботи відбувається нагрів проводки на тлі чого окислюються контакти.

Цей фактор може спровокувати активацію теплового захисту. А витоки в місцях пошкодженої ізоляції сприяють підвищенню сили струму. Щоб не сталося короткого замикання, система відключається. Дефект візуально непомітно, але професійний електрик зможе виявити несправності.

Внутрішні чинники

Знайти проблему всередині спліт-системи складніше, але можна. Якщо обслуговування та очищення фільтрів від пилу не допомогла, відключення може відбуватися через:

 • зламаний датчик, який контролює температуру;
 • виробничий брак;
 • неправильний монтаж зовнішнього блоку – встановлений в закритому приміщенні;
 • вихід зовнішнього повітря за межі встановленої температури;
 • нестачу фреону та масла.

Якщо ви не володієте спеціальними навичками, рекомендуємо звернутися в сервісний центр або викликати майстра додому.

Способи вирішення проблеми

Кондиціонери можуть виключатися з різних причин, але найчастіше вони стандартизовані. Одні можна вирішити самостійно, а інші вимагають втручання фахівця. Розглянемо деякі алгоритми вирішення популярних проблем:

 1. Помилка при встановленні кондиціонеру – навіть нова техніка може відключатися самостійно, якщо її встановлення було проведене невірно. Для усунення проблеми вам необхідно звернутися до фахівця, який проведе діагностику і усуне недоліки.
 2. Час обслуговувати – до відключення може призвести відсутність холодоагенту й масла в компресорі. Вирішує проблему дозаправка.
 3. Брудні фільтри – система може відключатися з метою усунення перевантаження і виникнення супутніх поломок. Почистивши витратні вузли від пилу, ви усунете проблему.
 4. Тривалий час роботи – при тривалому використанні з високим навантаженням може виникати перевантаження системи. На тлі цього кондиціонер відключається. Змініть режим на більш щадний, і обладнання буде працювати стабільно.
 5. Зламаний мотор і інші елементи – виникає через знос робочих деталей і вирішується шляхом заміни або ремонту.

Кліматичне обладнання може працювати цілий рік. Щоб продовжити термін служби, рекомендуємо не використовувати його понад норми. Також своєчасне очищення від пилу та обслуговування – запорука довгого життя обладнання.Замовити дзвінок!

 • +38
 • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
  ×