Не крутиться барабан в пральній машині. Чому та що робити?

Під час чергового прання після набору води пральна машина несподівано перестає виконувати необхідні функції. Двигун зупиняється при незавершеній програмі. Вся білизна при цьому знаходиться всередині агрегату. У багатьох з'являється панічний стан і повна безпорадність.

Не варто відразу ж засмучуватися. Можливо, ситуація не безнадійна. Якщо пощастить, усунути проблему можна шляхом нескладних дій. Якщо ні, потрібен ремонт пральної машини, але для початку необхідно розібратися. Отже, поговоримо про причини і те, як вибрати оптимальний варіант виправлення поломки.

Пральна машина не крутить барабан і не зливає воду

Пральна машина не крутить барабан, що робити?

Якщо пральна машина перестала крутити барабан, перш за все потрібно виконати описані нижче дії. Їх вірна послідовність допоможе уникнути витікання води.

Ось, що потрібно зробити:

 1. Натиснути кнопку відключення.
 2. Вийняти шнур з розетки.
 3. Покласти ганчірку (або рушник) на підлогу.
 4. Встановити під зливним фільтром будь-яку ємність для рідини.
 5. Відкрутити заглушку фільтра.
 6. Злити воду.
 7. Вийняти одяг з барабану машинки.

Щоб розібратися, чому не крутиться барабан потрібно зафіксувати режим прання, під час якого відбулася зупинка.

Далі намагаємося руками прокрутити барабан. Якщо ходу немає, значить йому перешкоджає зламана деталь або сторонній предмет, що потрапив з одягом. Прокручування йде без проблем – причина поломки криється в електронній системі управління.

Досить часто барабан пральної машини не крутиться через банальне перевантаження білизною. Багато автоматів забезпечені спеціальним датчиком, який спрацьовує при перевищенні нормативної ваги. Він і припиняє прання.

Також однією з причин припинення роботи може бути:

 • забруднення фільтру,
 • зношення прокладки,
 • пережимання в певній точці шлангу.

Барабан пральної машини не крутиться рукою

Читайте також: Пральна машина не зливає воду.

Причини через які не крутиться барабан пральної машини.

Несправності в пральних машинах діляться на два види - нетипові і звичайні, які є рядовими випадками. Припинення обертання барабану є типовою ситуацією. Як правило, вона виникає з технічної, побутової або механічної причини.

Інтенсивна експлуатація протягом тривалого періоду без обов'язкової профілактики основних вузлів призводить до появи технічних проблем, в тому числі і зупинки барабану. Тут доведеться викликати фахівця. Всі інші випадки зупинки машини не вимагають відповідної кваліфікації. Це питання вирішується власником без особливих зусиль.

Не крутить пральна машина

ТОП-3 причин, за якими припиняє обертатися барабан пральної машини.

 1. У бак прального агрегату потрапила стороння річ, що не призначена для прання. Цю ситуацію доведеться вирішувати тільки шляхом зняття ТЕНу. Далі обережно витягується предмет, що заважає руху барабану. У деяких випадках він розташовується в місці, що знаходиться між барабаном і баком. Тоді необхідно виймати і сам бак. Цю роботу може виконати тільки фахівець, що може усунути поломку без пошкодження інших деталей. Замовити таку послугу ви можете в сервісному центрі "Сервіс044".
 2. В результаті зносу клинять підшипники. Це наслідок тривалого використання машинки без її технічного обслуговування. Таке використання загрожує не тільки зупинкою роботи барабану, але й протіканням води. Ліквідувати поломку можна повністю замінивши зламану деталь або деталі.
 3. Вийшов з ладу електронний модуль. Ця несправність є найбільш неприємною. Її усунення потребує придбання дорогого вузлу в цілому. Є варіант ремонту, але це недешевий захід. Збій в роботі електроніки призводить до некоректного виконання операцій або ігнорування певних програм. Нерідко машинка просто без причини вимикається. Ця ситуація вимагає втручання фахівця.

Читайте також: Основні несправності пральних машин.

Майстер нашого сервісного центру проводить діагностику техніки на місці. Тільки в разі серйозних поломок буває необхідність забрати блок в майстерню. Сама ж пральна машинка залишається у вас вдома. Після відновлення несправної деталі або доставки нової ми встановлюємо її в найкоротші терміни.

Звертаючись в наш сервісний центр за професійним ремонтом пральної машини в Києві, ви отримаєте високу якість обслуговування та найнижчі ціни. Ознайомитися з вартістю послуг можна у нас на сайті.Замовити дзвінок!

 • +38
 • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
  ×