Неприємний запах з бойлера і як з цим боротися

Проточні та накопичувальні водонагрівачі – це затребувані й досить поширені електроприлади, які сьогодні можна зустріти в будь-якій квартирі, приватному будинку або в офісі. Бойлер простий у використанні і дуже зручний.

Він забезпечує ваші потреби в гарячій воді в будь-який час доби і взимку, і влітку. Проста, але в той же час ефективна конструкція гарантує швидке нагрівання та підтримання температури на необхідному рівні.

Водонагрівачі мають свої переваги та недоліки, які, в основному, пов'язані з низькою якістю теплоносія (вода з накипом і забрудненнями). Крім того, можливі проблеми з електричною частиною (перепади напруги), але вони легко вирішуються встановленням на вході стабілізатору. В деяких випадках для стабільної роботи необхідно буде виконати ремонт бойлера або його чистку від накипу та бруду.

Однією з проблем, з якою стикаються деякі власники водонагрівачів, є поява неприємного запаху води. Погано пахнути починає як гаряча вода з крану, так і сам бойлер в місцях підключення до водопроводу.

Запах досить затхлий – так дуже часто пахне в занедбаних приміщеннях з високою вологістю. Крім того, часто з'являється додатковий «аромат», причиною тухлого запаху є висока концентрація у воді сірководню.

Які ж причини цього досить неприємного явища? Чи можливо боротися з поганим запахом з бойлера і які кроки необхідно зробити в першу чергу?

Запах води з водонагрівача

Неприємний запах з бойлера – чому погано пахне вода з водонагрівача?

Причин, за яких вода починає погано пахнути може бути кілька. В цій статті ми розглянемо тільки найпопулярніші з них. Причини, з яких вода бойлера має неприємний запах, з якими стикаються наші співробітники:

  1. Хімічна реакція між внутрішніми стінками баку та водою, а також між ТЕНом і водою.
  2. Поодиноке використання водонагрівача (проблема актуальна для бойлерів на дачах, наприклад), яке стає причиною "застою" води.
  3. Слабкий нагрів води.
  4. Високий вміст сірководню у воді.
  5. Фенол й інші хімічні речовини.

Смердить вода з водонагрівача

Смердить вода з водонагрівача – що робити з поганим запахом з бойлера?

Відзначимо, що затхлий і неприємний запах води при нерегулярному використанні водонагрівача досить швидко зникає. Для цього необхідно включити бойлер на максимальну температуру та кілька разів повністю спустошити бак.

Способи усунення поганого запаху води, який пов'язаний з наявністю хімічної реакції між водою та металевими частинами, можуть бути різними. Спеціаліст повинен провести діагностику бойлера, з'ясувати джерело виникнення проблеми, після чого запропонувати варіант її усунення.

Запах сірководню або «тухлих яєць» з бойлера викликає життєдіяльність сіркобактерій. Також він свідчить про високий вміст у воді сульфатів і сульфітів. Взагалі бактерії є однією з основних причин, чому стухає вода в бойлері. Тухла вода – ознака появи бактерій, що тягне за собою появу сторонніх запахів.

Слабкий нагрів також може викликати неприємний запах води з бойлера. Пов'язано це з поширенням бактерій. Ця проблема може виникати у випадках, якщо нагрівальний елемент засмітився та обріс накипом або нагаром. Для вирішення питання потрібно провести очищення бойлера, щоб вода стала нагріватися краще.

Ми зустрічали випадки, коли вода з бойлера мала запах медикаментів або лікарський запах. Це може бути пов'язане із наявністю всередині хімічних речовин – фенолу або формальдегіду. Вони можуть міститися як в самій воді, так і бути використані при виробництві водонагрівача. Однозначно це велика проблема, при виявленні якої потрібно терміново викликати майстра для перевірки. Справа в тому, що ці речовини небезпечні для людей і можуть викликати головний біль і інші нездужання.

Неприємний запах з бойлера

Вода з бойлера смердить – як уникнути неприємного запаху?

Якщо ви вже зважилися на покупку бойлера, варто розглянути одночасно і придбання системи комплексного очищення води. Вона повинна включати в себе фільтри механічної і хімічної обробки, а також спеціальні «пом’якшувачі» жорсткої води.

Тільки в цьому випадку ви забезпечите безпеку кожного члена своєї родини та зможете без побоювань купати дитину у ванні. На жаль, якість води та стан водопроводів в нашій країні залишає бажати кращого. "Порятунок тих, хто тоне", як правило, залишається особистою справою й турботою кожного, хто тоне.

Крім цього, дуже важливо вчасно замовити очищення бойлера, його нагрівального елементу ТЕНу. Ця недорога процедура допоможе уникнути не тільки поганого запаху води, а й інших проблем з бойлером. Ми рекомендуємо проводити очищення бойлера хоча б один раз в півроку-рік.

Оформити виклик майстра ви можете на нашому сайті. Якісне виконання робіт гарантує вам стабільну й довгу роботу вашого водонагрівача.Замовити дзвінок!

  • +38
  • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
    ×