Основні несправності холодильників

Холодильне обладнання – техніка, яка знаходиться в роботі в режимі 24/7 і має високі показники довговічності. При цьому навіть високоякісна модифікація в будь-який момент може вийти з ладу. Виною цьому стають різні причини, частина з яких – людський фактор. Щоб мати уявлення про те, чому ламається техніка та як зробити ремонт холодильника, розглянемо їх основні несправності.

Часті поломки холодильників

Чому холодильники виходять з ладу?

Незважаючи на те, що холодильне обладнання виготовляється з якісних і сертифікованих матеріалів, воно може виходити з ладу з ряду причин:

 1. техніка використовується понад своїх можливостей;
 2. устаткування тривалий час працює за максимальними параметрами;
 3. витратні матеріали своєчасно не були замінені;
 4. техніка не обслуговувалася належним чином;
 5. устаткування використовувалося з порушеннями.

Найчастіше несправності з'являються на тлі невірної експлуатації і відсутності своєчасного обслуговування. При тривалому функціонуванні обладнання з порушеннями в роботі, воно виходить з ладу. Існує кілька популярних несправностей, які найчастіше можна зустріти в процесі експлуатації холодильного обладнання.

ТОП несправностей холодильників

Основні несправності холодильників

Залежно від якості збірки, холодильник може зламатися як у перші місяці роботи, так і через кілька років. Багато модифікації безпроблемно служать довгі роки та виходять з ладу лише на піку свого терміну служби. Але при купівлі холодильного обладнання ви не можете точно знати, як довго пропрацює обрана вами модифікація. Розглянемо базові несправності, які можуть зустрітися на вашому шляху.

Витікання холодоагенту

Дана проблема може проявитися через механічні ушкодження, що призвели до порушення герметичності. Вказувати на наявність цієї проблеми можуть масляні плями. Також витік холодоагенту можливий при заправці понад норми – зайва рідина в процесі роботи витікає. Обидва чинники усуваються шляхом діагностики та ремонту пошкоджених ділянок.

Занадто сильно морозить

Ця проблема може проявитися через витік фреону або зламаний термостат. Якщо в першому випадку виявити осередок можна шляхом візуального огляду холодильнику, то останній потребує професійної діагностики.

Стукіт й шуми

На появу цієї несправності може впливати безліч факторів: від щільно затягнутих болтів до збоїв в роботі самого двигуна. Проблема вирішується шляхом проведення первинної діагностики. При виявленні осередку майстер вживає заходів щодо усунення несправностей.

Не вмикається

Причиною появи такого роду несправності може стати безліч факторів. Виявити осередок може тільки майстер після проведення повної діагностики пристрою. Найчастіше холодильне обладнання перестає працювати через зламане пускове реле, модуль управління або обрив ланцюга живлення вилки.

Не холодить

Ця проблема зустрічається найчастіше у холодильників різного цінового сегменту і може проявлятися з ряду причин:

 • стався витік холодоагенту;
 • холодоагент висох через відсутність своєчасної заміни;
 • капілярні трубки засмічені;
 • вентилятор працює з порушеннями, в результаті чого холодне повітря не циркулює;
 • зламався датчик, який відповідає за активацію вентилятора.

Щоб холодильник служив довго, не доставляючи ніяких незручностей своєму користувачеві, експерти сервісного центру рекомендують не нехтувати обслуговуванням. Очищення, заміна витратних матеріалів, змащення робочих вузлів – прості дії, які здатні в кілька разів збільшити тривалість служби техніки.Замовити дзвінок!

 • +38
 • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
  ×