Основні несправності пральних машин

Некоректна робота або вихід з ладу пральної машини є досить поширеною проблемою експлуатації цього побутового агрегату. При цьому подібні поломки характерні для будь-якої такої техніки, незалежно від торгового бренду, складності конструкції і виду.

Виходячи з конкретної ситуації, для відновлення її працездатності необхідне втручання або власника, або професійного майстра. Щоб швидко і ефективно виконати ремонт пральних машин важливо вірно діагностувати причину поломки.

Класифікація несправностей

Всі пральні машини дуже схожі між собою, як за умовами роботи, так і по конструкції. Тому будь-які збої в їхній роботі фахівці з ремонту умовно поділяють на:

 • рідкісні;
 • типові.

Переважна кількість збоїв в роботі пральних машин (більше 90%) відноситься саме до типових випадків. До цієї ж категорії відносяться і, так звані, «фірмові» вразливості, характерні для побутової техніки певної марки. Рідкісні несправності складають всього десять відсотків, що залишилися.

До них відносяться збої через некоректну експлуатацію, заводський брак комплектуючих деталей або дефектів при зібранні. Також важливо відзначити, що найскладнішими в діагностиці і ремонті є «плаваючі» поломки, які виявити і усунути можуть лише кваліфіковані майстри з великим досвідом роботи. Відмінною рисою пральних машин з такими несправностями є змінна працездатність.

Основні види несправностей

Розглянемо найпоширеніші випадки збоїв у роботі побутової техніки, з якими найчастіше стикаються власники.

Пральна машина не нагріває воду

У переважній кількості випадків основною причиною цієї поломки є вихід з ладу нагрівального елементу (ТЕНу). Деталь може, як просто згоріти (перепад напруги, зношеність), так і мати розрив ланцюга живлення, наприклад, через клему, що згоріла.

Варто зазначити, що для машин-автомат це досить поширене явище. інші випадки пов'язані з електронікою – несправність блоку управління або температурних датчиків.

В даному випадку ремонт пральної машини повинен здійснювати тільки професіонал сервісного центру з повноваженнями гарантійного обслуговування.

Не набирає воду

Наявність такої поломки свідчить про відсутність тиску в водозабірній системі. Перше, що необхідно перевірити – чи щільно закрита кришка (люк) і чи не перегнувся шланг, що підводить воду. Поширеною причиною також може бути випадково перекритий кран або несправний контролюючий клапан. Якщо ж процес прання несподівано переривається зливом і видається повідомлення про помилку (для моделей з дисплеєм), є сенс прочистити фільтр насосу.

Найрідкіснішою причиною такого збою може бути блок управління, що вийшов з ладу, або низький тиск в системі водопостачання.

Рекомендація: почистити фільтр і перевірити дверцята, шланг і клапан, що під силу будь-якому власникові. Якщо не допомагає – викликати майстра.

Пральна машинка набирає і відразу зливає воду

Ця несправність буває двох видів. У першому випадку набрана в машину вода відразу ж зливається. Це відбувається частіше тому, що було невірно проведене встановлення пральної машини і її підключення до каналізаційної системи. Варто відзначити, що зливання води може бути виявлено, як безпосередньо відразу після підключення, так і з'явитися через деякий час.

Такі різні прояви несправності залежить від особливостей конкретної каналізації. Другий вид зливу може відбуватися на різних етапах процесу прання і відноситься до більш серйозних збоїв з варіативними причинами, тому вимагає виключно професійної діагностики, щоб здійснити якісний ремонт пральної машини. Як правило, виходить з ладу датчик рівня води або вимагає заміни впускний клапан.

Рекомендація: вірне перепідключення для першого виду, для другого – обов'язковий виклик майстра.

З пральної машинки тече вода

Одна з найпоширеніших несправностей, причинами якої можуть бути:

 • утворилося протікання в патрубку;
 • зношеність прокладки шлангу, що підводить воду;
 • розрив манжети люку;
 • дозатор засмічений або переповнений порошком;
 • просочування надлишкової піни через технологічні отвори (утворюється у великій кількості при пранні матеріалів, що погано всмоктують воду);
 • протік барабану.

Рекомендація: єдине, що може зробити власник самостійно, замінити прокладку, в інших випадках доцільно звернутися в Сервісний центр.

Не зливає воду

Подібна несправність свідчить про явну проблему із зливним насосом. Причина – його вихід з ладу або забитий фільтр.

Рекомендація: фільтр нескладно очистити самостійно. Розглянемо алгоритм дій:

 1. Перекриваємо кран подачі води та відключаємо прилад від електромережі, цим ми убезпечуємо пробивання струму.
 2. Відкриваємо панель, за якою знаходиться фільтр (як правило це люк, розташований на передній частині пральної машини знизу або ж це фальш-панель).
 3. Відкручуємо (відкриваємо) сам фільтр. Попередньо необхідно запастися пласкою ємністю та ганчіркою, що добре всмоктує вологу, тому що в системі фільтрації завжди є трохи води. Як тільки відкривається фільтр – вона витікає назовні.
 4. Очищаємо фільтр, видаляємо сміття, промиваємо і чистимо губкою від нальоту. Також дуже важливо витирати і очищати фільтровий отвір.
 5. Повертаємо фільтр на місце. Перевіряємо пральну машину: для цього рекомендуємо вибрати програму полоскання та спостерігати чи немає крапель в районі фільтра. Якщо все в порядку, вода не витікає – закриваємо люк і повертаємо фальш-панель на місце.

У разі, якщо пральна машинка все ще не зливає воду, краще викликати майстра, для перевірки зливного насоса.

Читайте також: Пральна машина не зливає воду.

Пральна машина шумить, гримить, видає сторонні звуки

Якщо при роботі машинки несподівано з'явився додатковий стукіт, причинами цього можуть бути:

 • наявність всередині стороннього предмету;
 • нерівномірний розподіл навантаження по барабану;
 • пошкодження підшипників;
 • незбалансоване встановлення пральної машини.

Рекомендація: перші несправності легко усуваються і є випадковими, дві наступні вимагають професійної допомоги.

Не віджимає білизну

Якщо пральна машина зупинилася, і білизна знаходиться всередині, найчастіше мокра, в воді, причинами цього можуть бути:

 • засмічений фільтр подачі води;
 • несправність насосу (перегоріла помпа);
 • вийшов з ладу модуль управління або несправний вимикач "відключення віджиму";
 • зламаний датчик рівня води (прессостату);
 • пошкоджений електродвигун.

Рекомендація: перша несправність легко усувається, наступні вимагають професійної допомоги.

Не обертається барабан в пральній машині

Одна з найпоширеніших причин – це перевантаження техніки. Якщо пральна машина розрахована на 5 кг, то завантаживши в неї 8 кг володар ризикує зустрітися саме з цією поломкою. Причинами можуть бути:

 • між баком і барабаном є чужорідний предмет;
 • ремінь приводу ослаблений або вийшов з ладу;
 • засмічені щітки.

На закінчення варто відзначити, що існують також і поломки окремих частин корпусу агрегату у вигляді ручок, кришки, не кажучи вже про дисплей. Такі проблеми вимагають індивідуального підходу до ремонту при виборі й встановленні нових запчастин. Звернувшись в Сервісний центр СЕРВІС 044 будьте певні, що фахівці з точністю підберуть до конкретної моделі необхідний набір оригінальних комплектуючих.Замовити дзвінок!

 • +38
 • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
  ×