Кондиціонер погано охолоджує: причини несправності та їх усунення

Якщо ваш кондиціонер погано охолоджує приміщення, потрібно неодмінно знайти причину та усунути поломку. У цій статті ми розглянемо найпоширеніші поломки, які призводять до поганої роботи кліматичної техніки.

Одна з найпоширеніших проблем з кліматичною технікою – поломка, внаслідок якої кондиціонер перестає охолоджувати приміщення. У власників такої техніки часто виникає питання, що можна зробити в цьому випадку? Якщо навіть буде потрібен ремонт кондиціонера, то в яку суму він обійдеться і скільки часу займе? Ця стаття допоможе знайти відповіді на всі питання наших клієнтів. Крім цього ми розповімо про найчастіші несправності, які викликають ситуацію з поганим охолодженням приміщень тим чи іншим кліматичним устаткуванням.

Відразу варто звернути увагу на одну важливу деталь – в більшості випадків регулярне очищення побутової техніки, в тому числі й кондиціонерів, дозволяє продовжити термін його роботи. Основна причина некоректної роботи багатьох таких пристроїв полягає в тому, що вони сильно забруднені та забиті пилом.

кондиціонер погано охолоджує

Найпоширеніші причини того, чому кондиціонер погано охолоджує?

Нижче ми приводимо основні причини, які призводять до поломок кондиціонерів. Цей перелік ми склали виходячи з досвіду роботи компанії.

 • Фільтри системи забруднилися. Основна вимога, яка актуальна для кожної побутової техніки – це проведення якісних профілактичних робіт. Цей пристрій не є винятком з правил. Фільтри, які розташовані у внутрішньому блоці кондиціонеру, потрібно чистити регулярно. Також важливо вчасно проводити дезінфекцію фільтрів. Найкраще це робити в комплексі та довірити роботу професіоналам.
 • Засмітився теплообмінник. Він може бути заблокований пилом, а в літній період тополиним пухом. Саме через повністю забитий теплообмінник кліматичне обладнання буде неякісно охолоджувати приміщення. Щоб усунути цю несправність, потрібно провести ретельну чистку всього зовнішнього блоку. Очищати механізм самостійно фахівці не рекомендують. Краще для цієї мети викликати майстрів, які, крім чистки, додатково виконають всі діагностичні роботи.
 • Якщо кондиціонер не охолоджує, причина може ховатися в сильному забрудненні вентилятора, який знаходиться у внутрішньому блоці. Зазвичай він забивається брудом і пилом, тому відсутня прохідність повітря. Тільки шляхом профілактики та очищення можна поліпшити роботу обладнання.
 • При недостатній кількості фреону в системі кондиціонування також можуть виникати проблеми в роботі. В цьому випадку потрібно виконати дозаправку обладнання, щоб воно стало повноцінно працювати. Допомога фахівців буде дуже доречною. Майстри, які спеціалізуються на відновленні кліматичної техніки, завжди мають в своєму розпорядженні фреон потрібної марки. Також у них є професійне обладнання, за допомогою якого виконується заправка. Важливою вимогою до цієї процедури є суворе дотримання техніки безпеки, тому вірно провести її зможуть тільки досвідчені майстри.
 • У тому випадку, якщо не працює вентилятор внутрішнього або зовнішнього блоку, потрібно зрозуміти причини несправності. Це може бути поломка міжблочного з'єднання, електродвигуна, модуля управління. Тільки професіонал може провести діагностику та ремонт.
 • Недостатнє охолодження приміщення системою кондиціонування може бути пов'язане з некоректною реакцією датчиків на температуру в приміщенні, що викликає необхідність в їх заміні або ремонті.
 • Капілярна трубка часто забивається брудом, гаром або сміттям. Таке трапляється під час невірної установки пристрою. Для вирішення проблеми потрібно продути систему або замінити трубки.

Ми пропонуємо повний спектр робіт по діагностиці, очищенню та ремонту кондиціонерів. Вартість виконання робіт залежить від їх складності та самої поломки. 

не холодить кондиціонер

Як уникнути проблем в роботі кондиціонера – погане охолодження?

Перше, про що потрібно подбати, це правильне використання техніки. До кожного пристрою виробник надає інструкцію, в якій описані правила роботи. Вивчіть її перед початком використання кондиціонеру. Не порушуйте правил використання та експлуатації. Друге – регулярне обслуговування кондиціонера. Сюди входить очищення та дозаправка фреоном. Систематичне обслуговування допомагає зменшити кількість серйозних проблем з обладнанням, причому в кілька разів. Таким чином, замовники можуть заощадити не тільки свій час, але й нерви, сили та кошти. Краще замовити професійну чистку техніки, ніж потім вирішувати серйозні проблеми.

Якщо кондиціонер погано охолоджує приміщення, зателефонуйте нам. Фахівці проведуть діагностику, знайдуть причину та усунуть її, зробивши ремонт на дому або в майстерні. Ми виконуємо ремонт кліматичної техніки будь-яких марок на високому професійному рівні.Замовити дзвінок!

 • +38
 • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
  ×