Погано тече вода з бойлера – що може бути причиною?

Електричний водонагрівач або бойлер вже давно увійшов в життя кожної людини, яка надає перевагу комфорту і вдома, і на роботі. Ці пристрої набули найширшого розповсюдження завдяки таким характеристикам, як:

 • відмінна енергоефективність;
 • економічність;
 • простота у використанні;
 • легкість у догляді й обслуговуванні.

Ви завжди можете підібрати до своїх потреб найбільш зручні за параметрами водонагрівачі, починаючи від проточних моделей і закінчуючи величезними резервуарами об'ємом до 300 літрів.

Бойлер – це дійсно вигідно, економічно та зручно. Проте, як і будь-яка інша техніка, ці електронагрівачі не вічні. Звісно, їм притаманні свої несправності, пов'язані з несправністю ТЕНу (нагрівача води), термостату або втратою герметичності корпусу.

Якщо ви купили новий бойлер з гарантією виробника, навряд чи можливі проблеми в найближчому майбутньому. Звичайно за умови, що монтаж виконаний професіоналами та система перевірена на герметичність і електробезпеку.

Після певного періоду використання багато користувачів стикаються з такою проблемою, як слабкий напір води. Здавалося б, ще вчора ви нормально приймали душ або набирали ванну, а сьогодні цівка теплої води настільки тонка, що ледь вистачає помити посуд.

Чому ж вода з нагрівача "втрачає" свій напір? У чому можуть бути причини? Чи можна впоратися з цією проблемою своїм силами чи необхідний ремонт бойлера в сервісному центрі або на дому?

Слабкий натиск з бойлера

Слабкий напір води з бойлера – основні причини.

Перш ніж з'ясовувати причини цієї проблеми, варто усвідомити для себе, що не існує «ідеальної» рідини в системі водопроводу з нейтральним показником pH, повною відсутністю мінеральних солей і домішок. Саме підвищена або знижена кислотність, а також накип і дрібні частинки сміття (пісок, іржа) стають причиною проблем з працездатністю будь-якого водонагрівача. Раніше ми писали про те, як часто потрібно чистити бойлер. Регулярне чищення збільшить час "життя" вашого бойлера мінімум вдвічі.

Основними причинами слабкої напору води, як правило, є:

 • Засмічення входу холодної води в бойлер накипом і брудом.
 • Проблема з функціональністю або повний вихід з ладу редуктора тиску.
 • Засмічення брудом і накипом безпосередньо змішувача або насадки душу.
 • Проблеми з надходженням води в бойлер, пов'язані з аварією на водоканалі, наприклад.

Кожна з цих проблем, перш за все, вимагає своєчасної і точної ідентифікації. Після цього необхідно усунути прямі причини, які призвели до ослаблення напору.

Погано тече вода з бойлера

Погано тече вода з водонагрівача, що робити?

Рекомендується будь-яке обслуговування водонагрівачів довіряти професійним сервісним центрам. Тільки в цьому випадку ви отримаєте гарантії на виконані роботи і будете спокійні за "долю" вашого бойлера в подальшому.

Від проблем з брудною водою є тільки одне рішення – встановлення на вході спеціального фільтру, який потрібно постійно очищати й міняти по мірі забруднення. Якщо вийшов з ладу редуктор тиску, візуально складно визначити проблему. Тільки фахівець здатний ідентифікувати несправність і провести заміну неробочого елементу.

Старі змішувачі, насадки душу також вимагають регулярного очищення від накипу. Кращим варіантом буде заміна їх на нові вироби. У разі аварій на водоканалі від вас вже мало що залежить: залишається тільки чекати усунення її наслідків і подачі води в мережу.

В якості висновку хотілося б ще раз акцентувати увагу на тому, що будь-яке обслуговування та ремонт краще замовити в сервісному центрі у професіоналів. У спробах заощадити багато користувачів часто остаточно виводять з ладу досить дорогу техніку, намагаючись усунути несправності самостійно.Замовити дзвінок!

 • +38
 • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
  ×