Чому тече бойлер і що робити?

Сучасний бойлер експлуатується від 8 до 15 років - все залежить від того, яка модель водонагрівача використовується: у випадку з сухим ТЕНом термін служби на пару років більше, ніж у випадку з відкритим. І це за умови, якщо проводяться регулярні профілактичні роботи по очищенню води, що надходить в бойлер, сольові фільтра встановлено, а вода пом'якшується. Навіть в цьому випадку металевий корпус може почати протікати, і в цьому немає нічого дивного. Якщо бойлер протікає, то це може помітити навіть непрофесіонал: внизу або вгорі на кришці з'являється волога, та й температура, яку показує дисплей, починає істотно відрізнятися від реального стану речей.

Причини, за яких починає текти бойлер

До основних причин можна віднести:

 • відсутність профілактики - бойлер слід періодично очищати від накипу;
 • відсутність або несвоєчасна заміна сольових фільтрів;
 • порушення умов при монтажі: якщо у водопроводі спостерігається високий тиск (таким вважається рівень більше 5 атмосфер), то повинен використовуватись регулятор, який буде його знижувати;
 • забули вчасно поміняти магнієвий анод;
 • вийшов з ладу вірно встановлений запобіжний клапан;
 • не передбачена система скидання зайвої кількості води з накопичувального баку;
 • температура нагрівання води часто й різко змінюється;
 • наявність блукаючих струмів - якщо у сусідів по стояку невірно встановлене заземлення. Це виникає, тільки якщо ви живете в багатоквартирному будинку, - в приватному будинку такі неприємності апріорі неможливі;
 • система ніколи не відключається з метою профілактики.

Як бачимо, перелік причин досить великий, і якщо цим питанням не займається професіонал, то ймовірність, що бойлер потече, висока. Чи можна сказати, що при наявності протікання агрегат слід відразу викидати і замінювати на новий? Розглянемо це питання більш детально.

Перші дії при виявленні протікання

Дуже важливо вірно зорієнтуватися і виконати наступні заходи:

 1. відключити бойлер від джерела електроенергії;
 2. звільнити бак від води (якщо це можливо);
 3. зробити так, щоб холодна вода більше в бойлер не надходила;
 4. попередити сусідів по стояку, що будуть вестися ремонтні роботи, оскільки в цьому випадку можливі раптові перепади робочого тиску води;
 5. зняти бойлер з кріплень;
 6. провести його розбирання з метою виявлення причин протікання.

Тільки після цього можна проводити візуальний огляд - мати справу з встановленим на стіні бойлером в цьому випадку не варто.

Все це може зробити навіть непрофесіонал при наявності необхідних інструментів. А ось подальші заходи все ж таки варто доручити фахівцям, тому що в іншому випадку можна зламати агрегат остаточно.

Складність поломки і готовність до ремонту бойлера залежать від того, з якого боку спостерігається протікання:

 • протікає бойлер зверху або збоку - причина в наявності діри в корпусі. А ось чому вона виникла - треба розбиратися;
 • якщо бойлер протікає знизу, то слід замінити магнієвий стрижень і почистити ТЕН (скоріш за все, останній забитий відкладенням з вапняку);
 • тече біля датчика температури? - перевірте фланець, скоріш за все, його треба замінити;
 • якщо вода протікає через заглушки і струмує по шлангах, по яких вода заходить в бойлер і виходить з нього, то проблема усувається за рахунок заміни ТЕНа та організації ретельнішої герметичності всіх з'єднань.

Можливі поломки та причини їх усунення

Деформація зовнішньої оболонки водонагрівача

Виникає при неправильному монтажі буквально на наступну добу після введення в експлуатацію, якщо забувають встановити запобіжний клапан. Він повинен знаходитись на магістралі, по якій здійснюється підведення води, між запірним клапаном і входом в ємність. Якщо ж про клапан не забули, то надлишкове наповнення не виникає. Якщо ні, навіть коли водонагрівач заповнений, вода не перекривається. В цьому випадку з деформацією нічого не зробиш - виріб підлягає заміні. 

Якщо про клапан встановити не забули, а вода все одно тече по провідній трубці, то слід демонтувати клапан і встановити новий. Робота проста, для цього навіть не треба викликати сантехніка, з нею впорається і глава родини.

Якщо ж деформація виникла не відразу після введення в експлуатацію, а протягом декількох місяців або навіть років роботи, то тут вся справа у виборі неякісних труб. Ось чому тиск весь час змінювався, виникали гідравлічні удари, які і зруйнували бак. Тут нічого не зробиш, бак потрібно міняти.

Заводський брак

Якщо протікання утворилося в верхній частині агрегату, при цьому неможливо побачити деформацію корпусу, магнієвий корпус встановлений правильно, то цілком можливо, що ви маєте справу з браком, який допустив завод-виготовлювач агрегату. Якщо виріб все ще на гарантії, зв'яжіться з продавцем або сервісним центром, за вказаними в документах контактами, і домовляйтесь про заміну водонагрівача.

Вийшов з ладу ТЕН

Симптом такого «захворювання» водонагрівача - вода, яка буде збиратися на кришці накопичувальної ємності. В цьому випадку на ТЕНі накопичилось багато накипу, а це значить, що його потрібно замінити. Тут без фахівця не обійтися: треба купити новий ТЕН, зняти старий, почистити бойлер всередині, щоб видалити накип.

Пам’ятайте, що разом з ТЕНом слід замінити магнієвий анод. Це дуже важливий елемент, який відповідає за захист вашого баку від корозії.

Монтаж виконаний неякісно

В цьому випадку вода буде витікати з-під кільця ущільнювача. Усунути протікання в цьому випадку легко - необхідно просто щільніше затягнути гайки, на яких тримається це саме кільце. Якщо ж протікання спостерігається по болтах ТЕНу, то бойлер слід терміново міняти.

Ще одна причина, по якій можуть утворюватися протікання на трубах, - нещільне з'єднання. Таке явище спостерігається, якщо бойлер встановлювався господарем самостійно, без залучення фахівців. Також якщо застосовувалися ущільнюючі матеріали поганої якості або погані фітинги.

Зносилася прокладка

Якщо вода просочується через так званий ревізійний отвір, розташований знизу бака, то слід поміняти гумову прокладку на фланці. Для кожної моделі бойлера вони свої, і при покупці слід придбати саме ту, яка підійде вашому варіанту.

Нерегулярне протікання

Всі вищеописані варіанти відбуваються на тлі постійного протікання. Ну а що робити, якщо бойлер то тече, то ні? В цьому випадку причиною може бути заміна труб водопостачання (навіть не у вас, а у сусідів по стояку) або різке зниження температури навколишнього середовища. Поспостерігайте за своїм водонагрівачем кілька днів: якщо він буде й надалі протікати (навіть нерегулярно), слід провести роботи за алгоритмом, що викладений вище.Замовити дзвінок!

 • +38
 • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
  ×