Підключення бойлера до водопроводу

З огляду на те, що подача гарячої води в нашій країні нерегулярна, а в деяких районах її немає взагалі, багато громадян встановлюють водонагрівачі. Звичайний електричний бойлер - вірний вибір в цьому випадку: коштує недорого, воду нагріває швидко, ніяких проблем в обслуговуванні (роби профілактику - і протягом 10-12 років експлуатуй без проблем).

До речі, запорука успішної експлуатації бойлера - це правильне і коректне його підключення до водопроводу. Виконати цю роботу можна, запросивши майстра-сантехніка, адже врізання у водопровід вважається одним з найскладніших етапів установки водонагрівача. Ну а якщо ви все ж захотіли пройти через всі етапи самостійно, то ласкаво просимо: нижче вас чекає докладна інструкція, як правильно підключити бойлер до водопроводу.

Попередній етап підключення

Перш за все, слід визначитися з місцем, де саме в невеликій ванній буде встановлено агрегат, адже його габарити суттєві. Крім доступу до водопроводу, слід забезпечити доступ до електромережі, інакше вода в ньому так і залишиться холодною. Для цього слід вибрати несну стіну та міцні кріплення. Просто пам'ятайте, що навіть невеликий бойлер, розрахований на 50 літрів, буде важити як мінімум 70 кг, не кажучи про великі 120 або 150-літрові агрегати.

Майстру слід закупити всі необхідні витратні матеріали:

 • трійники;
 • труби;
 • фітинги;
 • засоби герметизації з'єднань (лляна нитка, ФУМ-стрічка або спеціальна паста – кожен майстер надає перевагу різному);
 • з'єднувальні шланги;
 • кілька запірних кранів;
 • гумові прокладки різних розмірів.

Їх кількість розраховується, виходячи зі схеми підключення, яка також розробляється на цьому етапі. В теорії немає ніяких проблем: на магістралях, що подають в квартиру гарячу і холодну воду, встановлюють трійники. Через трійник, встановлений на трубі холодної води, вона подається в нагрівач. Через трійник, встановлений на трубі гарячої води, вона подається в розводку гарячого водопостачання.

Крім того, якщо в квартирі є доступ до централізованої гарячої води, слід забезпечити можливість легкого і доступного перемикання з автономного, - це повинні знати і вміти робити всі члени родини, які тут проживають. Коли водонагрівач не використовується, їх слід перекривати.

Якщо крани будуть встановлені невірно, то вода з бойлера буде йти в стояк до ваших сусідів. Розробіть схему таким чином, щоб цього уникнути.

Не забувайте про зворотній клапан. Ми не вказали його в списку необхідних витратних матеріалів, оскільки він зазвичай йде в комплекті поставки. Перевірте його наявність і, якщо це необхідно, додайте в список матеріалів, які треба докупити.

Саме цей клапан забезпечує безпеку системи і захищає бойлер від поломки. Крім того, якщо раптом відключать холодну води, то завдяки йому вода не виллється з бойлера.

Для того, щоб встановити самостійно, домашньому майстрові знадобляться інструменти. Добре, якщо він зможе роздобути:

 1. гайкові ключі (в ідеалі - на 22, 24, 27 і 32);
 2. різак для пластикових труб (сподіваємося, ви зупините свій вибір на них, - це зручно і економічно).

Для зручності варто використовувати схему, представлену на малюнку. Тут викладені такі позначення:

 1. Запірний кран на холодну воду. Забезпечує подачу холодної води в бойлер.
 2. Запірний кран на гарячу воду. Забезпечує подачу гарячої води до внутрішньоквартирного розведення.
 3. Запірний кран, який регулює подачу холодної води зі стояка в квартиру.
 4. Запірний кран, який регулює подачу гарячої води зі стояка в квартиру.
 5. На цьому місці монтується зворотній клапан.
 6. Кран, який регулює злив води з бака. Знаходиться вище, ніж зворотній клапан.

Особливості підключення

При підключенні бойлера до системи водопроводу в квартирі слід враховувати матеріал, з якого зроблені труби. Якщо це пропилен або металопласт, то вирізається необхідний фрагмент труби, монтуються фітинги або трійники, після чого можна вести подальшу прокладку до бойлера.

Гірше, якщо труба сталева. Тоді необхідно вирізати ділянку труби болгаркою, нарізати різьблення, «запакувати» латунний трійник зі звичайним згоном або «американку». Майстер, який буде проводити цю роботу, повинен розбиратися у всіх цих назвах. А вже від цього стику далі до бойлера буде вести саме пластикова труба. На самому останньому етапі вентилів - гнучкі шланги в металевій обмотці високої якості (не пошкодуйте, їх треба трохи, всього півметра). Ділянка гнучких шлангів повинна бути максимально короткою, інакше при включенні і виключенні водопровідних кранів вони будуть вібрувати, а це зменшить термін їх використання.

Гаряча труба приєднується прямо до червоного патрубка бойлера, і тут особливих проблем немає. А ось якщо мова йде про холодну воду, то слід врахувати кілька нюансів:

 • перед входом в патрубок обов'язкове встановлення запобіжного клапана для забезпечення безпеки. Саме завдяки йому, навіть якщо в трубах не буде води і робочого тиску, вода не буде витікати з бойлера. Крім того, він допомагає нормалізувати зайвий тиск, а зайва вода буде безпосередньо потрапляти в дренажний патрубок і витікати в каналізацію (якщо, звичайно, ви передбачите таку можливість);
 • якщо до клапану ще встановити важіль, то в разі екстреної необхідності з'явиться можливість швидко злити воду з бака.

Якщо ви все зробите правильно, то ви відмінний домашній майстер і в вашому домі завжди буде гаряча вода, а отже, всі домочадці будуть задоволені і щасливі саме завдяки вашим старанням і зусиллям!Замовити дзвінок!

 • +38
 • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
  ×