Дзвоніть прямо зараз:
+38 099 274 74 24
+38 067 224 74 24
+38 093 274 74 24
З огляду на те, що подача гарячої води в нашій країні нерегулярна, а в деяких районах її немає взагалі, багато громадян встановлюють водонагрівачі. Звичайний електричний бойлер - вірний вибір в цьому випадку: коштує недорого, воду нагріває швидко, ніяких проблем в обслуговуванні (роби профілактику - і протягом 10-12 років експлуатуй без проблем).
До речі, запорука успішної експлуатації бойлера - це правильне і коректне його підключення до водопроводу. Виконати цю роботу можна, запросивши майстра-сантехніка, адже врізання у водопровід вважається одним з найскладніших етапів установки водонагрівача. Ну а якщо ви все ж захотіли пройти через всі етапи самостійно, то ласкаво просимо: нижче вас чекає докладна інструкція, як правильно підключити бойлер до водопроводу.
Перш за все, слід визначитися з місцем, де саме в невеликій ванній буде встановлено агрегат, адже його габарити суттєві. Крім доступу до водопроводу, слід забезпечити доступ до електромережі, інакше вода в ньому так і залишиться холодною. Для цього слід вибрати несну стіну та міцні кріплення. Просто пам'ятайте, що навіть невеликий бойлер, розрахований на 50 літрів, буде важити як мінімум 70 кг, не кажучи про великі 120 або 150-літрові агрегати.
Майстру слід закупити всі необхідні витратні матеріали:
Їх кількість розраховується, виходячи зі схеми підключення, яка також розробляється на цьому етапі. В теорії немає ніяких проблем: на магістралях, що подають в квартиру гарячу і холодну воду, встановлюють трійники. Через трійник, встановлений на трубі холодної води, вона подається в нагрівач. Через трійник, встановлений на трубі гарячої води, вона подається в розводку гарячого водопостачання.
Крім того, якщо в квартирі є доступ до централізованої гарячої води, слід забезпечити можливість легкого і доступного перемикання з автономного, - це повинні знати і вміти робити всі члени родини, які тут проживають. Коли водонагрівач не використовується, їх слід перекривати.
Якщо крани будуть встановлені невірно, то вода з бойлера буде йти в стояк до ваших сусідів. Розробіть схему таким чином, щоб цього уникнути.
Не забувайте про зворотній клапан. Ми не вказали його в списку необхідних витратних матеріалів, оскільки він зазвичай йде в комплекті поставки. Перевірте його наявність і, якщо це необхідно, додайте в список матеріалів, які треба докупити.
Саме цей клапан забезпечує безпеку системи і захищає бойлер від поломки. Крім того, якщо раптом відключать холодну води, то завдяки йому вода не виллється з бойлера.
Для того, щоб встановити самостійно, домашньому майстрові знадобляться інструменти. Добре, якщо він зможе роздобути:
Для зручності варто використовувати схему, представлену на малюнку. Тут викладені такі позначення:
При підключенні бойлера до системи водопроводу в квартирі слід враховувати матеріал, з якого зроблені труби. Якщо це пропилен або металопласт, то вирізається необхідний фрагмент труби, монтуються фітинги або трійники, після чого можна вести подальшу прокладку до бойлера.
Гірше, якщо труба сталева. Тоді необхідно вирізати ділянку труби болгаркою, нарізати різьблення, «запакувати» латунний трійник зі звичайним згоном або «американку». Майстер, який буде проводити цю роботу, повинен розбиратися у всіх цих назвах. А вже від цього стику далі до бойлера буде вести саме пластикова труба. На самому останньому етапі вентилів - гнучкі шланги в металевій обмотці високої якості (не пошкодуйте, їх треба трохи, всього півметра). Ділянка гнучких шлангів повинна бути максимально короткою, інакше при включенні і виключенні водопровідних кранів вони будуть вібрувати, а це зменшить термін їх використання.
Гаряча труба приєднується прямо до червоного патрубка бойлера, і тут особливих проблем немає. А ось якщо мова йде про холодну воду, то слід врахувати кілька нюансів:
Якщо ви все зробите правильно, то ви відмінний домашній майстер і в вашому домі завжди буде гаряча вода, а отже, всі домочадці будуть задоволені і щасливі саме завдяки вашим старанням і зусиллям!