Несправності кондиціонеру: типи, причини та рекомендації щодо використання

Кондиціонер – не розкіш, а сучасний засіб комфорту, що створює в приміщенні приємну прохолоду в жарку пору року. На жаль, нерідко господарям цієї техніки доводиться стикатися з ситуацією, коли прилад відмовляється працювати.

Найчастіше подібні неприємності трапляються в самі незручні моменти. Які бувають причини несправностей і що зробити, щоб експлуатаційний термін приладу був довшим? В статті ми розповімо які бувають поломки кондиціонерів, що їх викликає і як їх розпізнати. Відзначимо, що комплексний ремонт кондиціонерів ви можете замовити в нашому сервісному центрі.

несправності кондиціонерів

Різновиди несправностей кондиціонерів.

Кондиціонер – складний прилад. Сучасні виробники програмують в ньому безліч функцій і можливостей. Несправності та збої в роботі часто бувають зумовлені не порушеннями правил експлуатації, а недоліками, допущеними самим виробником.

Всі поломки кондиціонерів можна розділити на два типи:

 1. Механічні. Пов'язані зі збоями в роботі внутрішніх механізмів спліт-системи.
 2. Електричні. Пов'язані зі збоями в роботі електроніки.

Ознаки, що свідчать про поломку кондиціонера.

Навіть не володіючи спеціальною підготовкою та особливими знаннями, власник техніки самостійно зрозуміє, що кондиціонер зламався за такими ознаками:

 • помічено витікання води з внутрішнього блоку;
 • при включеній системі температура в приміщенні залишається без змін впродовж тривалого часу – кондиціонер не холодить або не гріє повітря;
 • кондиціонер несподівано вимикається, хоча ніяких команд не надходило;
 • спліт-система перестала реагувати на сигнали пульта управління.

Ці чотири проблеми зустрічаються найбільш часто. Іноді господарям кондиціонерів доводиться спостерігати припинення роботи компресора та вентиляторів.

Не включається кондиціонер що робити?

Чому кондиціонер не включається?

Причини, через які найчастіше кондиціонер не включається:

 1. Батарейки на пульті стали непридатними. Це перше, що може перевірити господар системи до того, як викликати майстра. Для того, щоб виключити втрату працездатності дистанційного пульту слід здійснити контрольний запуск механічним способом з внутрішнього блоку.
 2. Відсутнє електроживлення. Дана проблема зустрічається нерідко, тому варто перевірити живлення в розетці за допомогою вимірювального приладу, індикатора або іншого пристрою, що працює від мережі, підключивши його в цю розетку.
 3. Спрацьовує захист. Подібне може відбуватися в результаті перегріву компресора, посилення струму або підвищенні тиску в охолоджувальному контурі. Причини збою найчастіше можна побачити на пульті або дисплеї.
 4. Модуль управління вийшов з ладу. Якщо кондиціонер не подає ознак «життя» при включенні, значить, причину несправності варто шукати в електричному модулі, і без допомоги майстра не обійтися.
 5. Кондиціонер не працює в холодну пору року. З цією проблемою стикаються господарі систем, не призначених для роботи взимку. Зовнішній блок таких приладів оснащений датчиком температури. Призначення датчика – блокування роботи системи при негативних зовнішніх температурах.
 6. Датчики вийшли з ладу.

Використання кондиціонера взимку

Експлуатація котла взимку.

Багато кондиціонерів передбачені для роботи в температурних режимах від мінусових до плюсових. Для безперебійної роботи апарату в холодну пору необхідно провести його підготовку. В іншому випадку конденсат, що виробляється в процесі охолодження, не буде виділятися з системи за рахунок замерзання. Ця вода з’явиться в приміщенні, де розміщений кондиціонер.

Полагодити кондиціонер самостійно

Чи можна самостійно впоратися з несправністю кондиціонера?

Будь-яка сучасна спліт-система – це технологічно складний пристрій, тому братися за ремонт кондиціонера без належних знань і підготовки було б нерозумно. Самостійні спроби налагодити роботу кондиціонера можуть призвести до повної втрати працездатності приладу і, як наслідок, непередбачених витрат на покупку нового пристрою.

Чому при виходу з ладу кондиціонера варто звертатися до фахівців:

 1. Майстри мають у своєму розпорядженні все необхідне обладнання та засоби для діагностики та усунення причин несправностей.
 2. Забезпечують швидкий доступ до запасних частин і комплектуючих систем (як оригіналів, так і аналогів).
 3. Безпосередньо працюють з постачальниками запасних елементів для спліт-систем, тому клієнтові не доводиться переплачувати за послуги посередників.
 4. Спеціалізуються в цьому питанні, тому мають досвід у виявленні причин несправностей.
 5. Несуть матеріальну відповідальність за виконану роботу.
 6. Дають гарантію на свою роботу, а також на запасні частини, які підлягали заміні в ході ремонту кондиціонеру.
 7. В ході ремонту проводять діагностику роботи всієї системи.

Якщо кондиціонер зламався і відмовляється працювати, перше, що може зробити господар без спеціальних навичок, перевірити заряд елементів живлення та справність електричної розетки. Спробуйте перезапустити кондиціонер, але не намагайтеся розібрати його і знайти несправність своїми силами. Ці дії можуть привести до ще більш значних проблем.

Звертайтеся за якісним ремонтом кондиціонера в Києві до професіоналів, які спеціалізуються на вирішенні цих завдань, і ваша спліт-система після ремонту прослужить ще довго.Замовити дзвінок!

 • +38
 • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
  ×