Встановлення бойлера – де краще розмістити водонагрівач

Бойлери з кожним роком стають все більш популярними за рахунок своїх унікальних функціональних можливостей. А широке розмаїття модифікацій дозволяє купувати їх як в квартиру, так і в приватний будинок. На етапі вибору водонагрівача потрібно вірно обрати місце, де буде здійснене встановлення бойлера, адже від цього залежить подальша експлуатація приладу.

Як вибрати місце для установки бойлера

На сьогодні більшість виробників водонагрівальної техніки на етапі виробництва роблять акцент на компактності та дизайні. При цьому функціональна сторона може задовольнити потреби навіть самих вибагливих виробників. На тлі цього бойлер можна встановлювати в будь-якому зручному для вас приміщенні, включаючи передпокої, кухні, ванні кімнати. Але габаритні модифікації експерти рекомендують розташовувати в окремих приміщеннях типу підвалів, комор. Це дозволить істотно заощадити місце в житловій зоні, при цьому не порушуючи інтер'єрну картинку громіздкими деталями. 

Оптимальне місце для установки бойлера

Вибираємо місце для встановлення бойлера

Якщо раніше монтаж бойлерів був можливий виключно в ванних кімнатах через швидку втрату теплових властивостей в умовах довгого прокладення труб – зараз все інакше. Сучасні моделі не мають прив'язки до місця. Єдине, потрібно враховувати габарити конкретної модифікації, а також розташування джерел комунікацій. Виходячи з цього, бойлери виробляють різних видів:

  1. Настінні – звична класика, яка кріпиться до стіни спеціальним кріпленням і болтами. Їх найчастіше використовують в квартирах, але в приватних будинках вони теж добре себе рекомендують.
  2. Підлогові – громіздкі моделі з високою місткістю. Їх найчастіше встановлюють в підвалах або коморах, не займаючи житловий простір. За рахунок великих можливостей їх рідко використовують в квартирах, але частіше в приватних будинках.
  3. Вертикальні – підвид настінних моделей, який широко використовується у ванних кімнатах і на кухні. За рахунок компактності бойлери не займають багато місця, при цьому зберігають свою місткість і функціональність.
  4. Горизонтальні – ще один підвид настінних моделей, які найчастіше встановлюють під стелею в коридорі або передпокої. За рахунок специфіки монтажу в кімнаті раціонально використовується вільний простір, а саме обладнання не заважає під час експлуатації.

Головний критерій вибору місця під монтаж бойлера – міцна основа. Якщо встановлення такої техніки планується на стіну, це обов'язково повинна бути капітальна та міцна стіна. Особливо, якщо мова йде про громіздкі модифікації великої місткості. При цьому смарт-бойлери можна встановлювати на звичайні стіни, щоб виконувати всі рекомендації виробника. Якщо ви сумніваєтеся, що обране місце витримає вагу водонагрівача, підберіть інше або розгляньте альтернативні варіанти розміщення. Крім цього, при виборі місця варто врахувати і зручність подальшого обслуговування. Щоб провести очищення бойлера, його потрібно буде зняти, робити це рекомендується один раз в сезон. Зручний доступ до водонагрівача допоможе уникнути додаткових витрат на обслуговування.

Читайте також: Очищення ТЕНу в бойлері.

Багато виробників випускають серії лімітованих бойлерів, які відрізняються від класичних модифікацій ще більшою компактністю та ексклюзивним дизайном. Такі рішення відмінно підійдуть для смарт-квартир або приміщень з дизайнерським інтер'єром. При цьому їх монтаж можливий під раковину, в невелику нішу або на відкрите місце в квартирі. За рахунок незвичайних рішень бойлери в інтер'єрі виглядають красиво та вигідно доповнюють загальну інтер'єрну картинку. Якщо ви прагнете зберегти естетику в кімнаті, експерти рекомендують заздалегідь підібрати візуалізацію водонагрівальної техніки, яка буде до смаку саме вам. Таким чином ви істотно звузите коло претендентів і зможете купити модель, яка вам підходить.Замовити дзвінок!

  • +38
  • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
    ×