Витік фреону з холодильника - причини і ремонт

Витік фреону може трапитися з холодильником будь-якої марки і різного терміну експлуатації. Хоча встановити місце, звідки виходить холодоагент можна тільки за допомогою спеціального обладнання, можна ще до виклику майстра самостійно виявити причини такої поломки.

Найчастіше витік відбувається на испарителях, зроблених з алюмінію. Їх ще називають плакучими. Скупчення вологи на випарнику призводить до появи мікротріщин, які стають причиною витоку фреону.

Крім порушення герметичності випарника в результаті корозійних впливів, до витоку холодоагенту може також призводити і заводський брак.

Якщо деформація випарника сталася в тій частині, що залита піною, можна відразу замовляти ремонт холодильника у фахівців, так як доведеться розібрати весь агрегат для усунення поломки.

Місцем витоку також може стати «теплий» контур зі сталі, який розташовується по периметру морозилки. Через те, що цей вузол постійно контактує з водою, через кілька років експлуатації велика ймовірність витоку холодоагенту саме в цьому місці.

витік фреону з холодильника

Витік фреону з холодильника - причини

Причину витоку можна встановити тільки за допомогою професійного обладнання. Однак можна і своїми силами провести діагностичне обстеження, щоб приблизно зрозуміти, у скільки обійдеться його ремонт. Зробити це можна за певними ознаками, супутнім виходу охолоджуючого газу:

  1. Зниження охолодження в холодильнику на початковому етапі витоку, при наявності двох компресорів холодити перестає одна морозильна камера. Модель холодильника, що має один мотор, перестане нормально охолоджувати всюди: в морозильнику і в головному відсіку.
  2. Мотор холодильника не відключається і працює безперервно «на знос».
  3. Відсутність морозу і відключення компресора, які відбуваються після повного витікання фреону.
  4. Починає спрацьовувати сигналізація, яка вказує на те, що камери холодильника недостатньо морозять.

Крім цього є ряд візуальних ознак, які можуть вказати на витік фреону з холодильника. Може з'явитися крижана «шуба» на випарнику. Це вказує на те, що витік відбувається в цьому вузлі холодильника.

Поява іржавих патьоків по периметру дверки холодильника вказує на вихід газу з системи відтайки. Якщо відбувається здуття стінки холодильного обладнання, значить газ виходить у цьому місці.

Усунути такі поломки може тільки кваліфікований майстер, якого потрібно викликати для усунення такої поломки.

витік фреону в холодильнику

Читайте також: Основні несправності холодильників.

Основні етапи ремонту холодильника при витоку фреону

Ремонт побутових холодильників «Атлант», «Індезіт», «Норд» та інших марок складається з декількох етапів:

Майстер знаходить місце витоку газу за допомогою візуального огляду холодильника і спеціального обладнання, за допомогою якого виявляються пари фреону в повітрі.

За допомогою приладу проводиться нейтралізація витоку. Вибір способу нейтралізації залежить від місця, в якому стався витік. Якщо газ витікає в районі «теплого» контуру, то деформований сегмент видаляється, а контур «закільцьовується». При розгерметизації запінного вузла майстер підбере найбільш оптимальний варіант ремонтних робіт, виходячи з моделі холодильника і свого досвіду

Заміна фільтра-осушувача на новий. Це дозволяє запобігти потраплянню вологи у відкритий контур охолодження.

Проведення перевірки на герметичність за допомогою нагнітання в контур охолодження азоту. Спостерігаючи манометром за тиском, майстер визначає, стравлюється чи ні газ в системі. Якщо відбувається витік, то потрібно далі продовжувати ремонтні роботи.

Проведення вакуумування відремонтованого контуру. Таким чином віддаляється волога і повітря, яке потрапило всередину системи. Процедура проводиться за допомогою спеціального обладнання, що підключається за допомогою клапана Шредера.

Перезарядка фреону. Перед початком дозаправки майстер підбирає оптимальний вид холодоагенту, після чого проводиться перезарядка системи охолодження. Спеціальне обладнання дозволяє фахівцеві стежити за рівнем закачування газу.Замовити дзвінок!

  • +38
  • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
    ×