Заміна зливного шлангу в пральній машині – причини для зміни?

Зливний шланг відноситься до групи витратних матеріалів і потребує своєчасної заміни. Така необхідність може виникнути з різних причин і повинна бути своєчасно вирішена. Кожна модифікація пральної машини комплектується своїм шлангом. Замінити його можна самостійно або звернувшись за допомогою до майстра по ремонту пральних машин з сервісного центру. Останній варіант прекрасно підійде в ситуаціях, коли ви не розбираєтеся у всіх тонкощах процедури або не бажаєте займатися лагодженням техніки самостійно.

як замінити зливний шланг в пральній машинці

Зливний шланг в конструкції пральної машини виконує функцію відводу води. Він кріпиться безпосередньо до насосу, поруч з патрубком. Завдяки специфіці матеріалу, шланг не піддається впливу води, різких температурних перепадів і хімічних засобів. Проте, як і раніше, вважається витратним матеріалом і під час експлуатації може підлягати заміні з ряду причин:

 • Несумісність шлангу до ваших потреб – в базову комплектацію вже включений цей елемент. Але бувають випадки, коли його довжини недостатньо і ви змушені купувати новий. При цьому не потрібно забувати про сумісність шлангу з конкретно вашою технікою.
 • Пошкодження під впливом механічного чинника – під час експлуатації шланг може лопнути, погнутися або продірявитися. При порушенні герметичності він не буде утримувати воду, що може призвести до потопу. Вирішувати проблему потрібно відразу шляхом заміни старого елементу на новий.
 • Всередині шлангу утворилися сміттєві пробки – в процесі експлуатації сміття та накип накопичуються всередині, формуючи міцну оболонку. За відсутності своєчасного обслуговування проблема посилюється, призводячи до того, що вода перестає зливатися. Вирішується проблема шляхом заміни шлангу.

Експерти не рекомендують використовувати зливні шланги, які вже вийшли з ладу або почали працювати нестабільно. Якщо в процесі експлуатації помітили відхилення від норми, негайно прийміть відповідні заходи. Таким чином ви вбережете свою техніку від суміжних несправностей, а будинок від потопу.

Читайте також: Що робити, якщо не відкривається пральна машина?

Самостійна заміна шланга в пральній машині

Як замінити шланг пральної машини самостійно – інструкція 

Алгоритми заміни зливного шлангу можуть бути різними в залежності від конкретної модифікації. Кожен виробник комплектує техніку своїми нюансами, які в обов'язковому порядку потрібно враховувати перед початком ремонтних робіт. Але приблизний алгоритм дій виглядає наступним чином:

 1. Вимкніть пральну машину від джерела подачі електрики – можна витягнути шнур з розетки або перекрити подачу електроенергії на щитку.
 2. Перекрийте кран подачі холодної води в систему – найчастіше він розташовується на трубі поблизу пральної машини.
 3. Візьміть ємність потрібного об’єму під збір води – розташуйте її в місці зливу, відкрутіть шланг і злийте рідину.
 4. Відкрийте зливний отвір на передній панелі пральної машини, піднесіть ємність і злийте повністю воду.
 5. Відсуньте пральну машину від стіни на комфортну для себе відстань, потім проведіть демонтаж старого зливного шлангу: відкрутіть болти, звільніть хомут, зніміть елемент.

Для встановлення нового зливного шлангу проведіть процедуру навпаки: в отвір встановіть деталь, закріпіть хомут, закрутіть болти. По закінченню монтажу поверніть пральну машину на місце, підключіть комунікації і запустіть в тестовому режимі. Якщо всі пункти були виконані правильно, вода буде зливатися, а в місці кріплення шлангу не повинні з'являтися протікання. У випадках, коли ви не впевнені у власних силах, рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівця. Співробітники сервісного центру замінять шланг пральної машини своєчасно та якісно, ​​надавши можливість ще довгі роки користуватися відремонтованою технікою.Замовити дзвінок!

 • +38
 • Передзвоніть меніПередзвоніть мені
  ×